Výsledky pretekov


Majstrovstvá Slovenskej republiky 2018


Počas víkendu sa uskutočnili MSR na veslárskom kanáli Zemník. Mužský dvojskif opäť ovládli Peter Zelinka a Marek Režnák za ktorými zaostali na druhej priečke Jakub Popelka a Adam Štiffel, na poslednej pozícii doveslovali Štefan Púčik a Sebastián Dohnány. Mužský skif sa podarilo vyhrať Petrovi Zelinkovi po tom čo pokoril legendu slovenského veslovania Lukáša Babača. Jakub Popelka sa umiestnil na treťom mieste v skife do 23 rokov. Dominantným spôsobom sa podarilo vyhrať Aničke Markulinovej ženský skif kde doveslovala pred Barborou Ságovou a Barborou Šuchovou o 25 sekúnd skôr. Na štvrtej pozícii sa umiestnila Irenka Hlivová. Ženský dvojskif sa podarilo vyhrať Aničke s Barborou Šuchovou pred našou druhou posádkou v zložení Irenka Hlivová a Barbora Ságová. V junioroch Jakov Studený a William Dohnany obsadili štvrté a tretie miesto a spolu na dvojskife si doveslovali po striebro. Obe naše párovky potvrdili kvalitu a vezú si domov titul. 

Výsledky MSR 2018

Majstrovstvá Českej republiky 2018


Na MČR sa našim veslárom podarilo ukoristiť niekoľko medailových pozícii. V mužskom dvojskife dominovali Peter Zelinka a Marek Režnák ktorý systémom štart ciel bez zaváhania zvíťazili. V ženskom ľahkom dvojskife sa na tretej priečke umiestnila Irenka Hlivová s Barborou Ságovou a ich klubové kolegyne Barbora Šuchová a Anička Markulinová obsadili v ťažkom dvojskife neobľúbené štvrté miesto. Jakub Popelka v ľahkom skife obsadil siedmu pozíciu. Pretekárom za dosiahnuté výsledky gratulujeme.

Celkové výsledky nájdete na MČR 2018

Medzinárodná regata BLED 2018


Veslári zo Slovenska pretekali na medzinárodnej regate v Blede Lahký dvojskif Marek Režnák a Peter Zelinka ktorý pretekali v ťažkej hmotnostnej kategórii obsadili zhodne druhé miesto v sobotnajšom a j nedelňajšom závode. Dievčatá z SVK BA Anna Markulinová a Barbora Šuchová na ťažkom dvojskife obsadili v nedelu pekné druhé miesto. Jakub Popelka v sobotňajšom závode dovesloval na treťom mieste a v nedelu mu pripadla štvrtá pozícia. Viktória Zruttová si v sobotu poradila vo finále B zo všetkými súperkami a s náskokom ho vyhrala. V nedelu už v A-finále prišla na treťom mieste. Všetky výsledky si môžete pozrieť na výsledky Bled 2018